Čo je Mochi..

Všetko sa začalo pred 2000 rokmi, kedy sa v Japonsku začala pestovať ryža a z nej sa zanedlho zrodilo Mochi. Malé, majstrovské dielo, ktoré kombinuje tradičnú plodinu ryžu a precíznosť japonských majstrov. Mochi sa pripravovalo pri príležitosti náboženského obradu "mochitsuki" a dlhú dobu sa jej mohli zúčastniť iba cisár a šľachtici. Mochi sa stalo symbolom šťastia a nádeje. Pozdejšie sa výroba Mochi stala celonárodnou tradíciou a behom osláv Nového roku Japonci z celého sveta pri mochitsuki vyrábajú Mochi. Postupne sa Mochi začalo rozširovať do celého sveta a veľmi skoro sa dočkalo ohromného úspechu aj mimo Áziu. V Spojených štátoch amerických sa zmrzlinové Mochi stalo obrovským hitom.

Mochi sa vyrába zo špeciálnej lepkavej ryže, ktorá sa behom procesu naparovania a drtenia mení na cesto, ktoré sa plní tradičnými sladkými náplňami. Mochi vyrobené touto technikou je mäkké a jeho delikátna chuť sa vám rozvinie v ústach hneď po prvom zakusnutí.

Avšak najobľúbenejšie a celosvetovo známe je zmrzlinové Mochi, ktoré sa stalo vysoko návykovým trendom vo všetkých svetových metropolách.

Dokonalá kombinácia krémovej zmrzlinovej náplne s rôznymi druhmi ovocia, orechov alebo čokolády, obalená v jemnom ryžovom cestíčku je malým kúskom šťastia, ktoré Mochi predstavuje.

Teraz sme Mochi priviezli k nám, aby ste aj vy mohli ochutnať tento kúsok šťastia.

Naše Mochi je bezlepkový, vegánsky dezert, bez GMO, má znížený obsah tukov, nízky obsah kalórií a pre jeho výrobu sa používajú bio ingrediencie najvyššej kvality.

Partnerské zastúpenie Mochi Motiko Východné Slovensko pre B2B

Pre viac informácií alebo pri záujme o Mochi nás kontaktujte:

padme.roastery@gmail.com

+421 940 333 173