Doručenie ZADARMO pri objednávke nad 60€
en

en-Boli sme, videli sme, ukázali sme.. Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 8. - 9. apríl 2022

19/02/2023

Festival Káva Čaj Čokoláda sa po COVID odmlke opäť vrátil do kalendára zaujímavých podujatí, ktoré sa v Košiciach konajú už niekoľko rokov. My sme sa rozhodli, že prídeme, uvidíme a ukážeme..

Náš skvelý tím, s ktorým sme na festival prišli mal celý čas dobrú náladu, aj keď to bolo miestami poriadne husté. Na festival sme priniesli všetky naše kávy, ktoré máme aktuálne v portfóliu. Absolútnou novinkou, ktorú sme na festivale predstavili bola káva z Indie, ktorá je spracovávaná monzúnovou metódou, ktorá jej dodáva plné telo a uberá na intenzite jej acidity mala najväčší úspech. Vypredali sme ju do posledného zrnka. Ešteže sme si doma v pražiarni niečo nechali, aby sme mohli uspokojiť aj zákazníkov, ktorí si ju chcú objednať z nášho e-shopu.

Bol to hukot.. Miestami sme mali čo robiť, aby sme dokázali venovať všetkým kávovým fanúšikom toľko času, koľko bolo potrebné k zodpovedaniu všetkých otázok. Podľa pravidla raz zažiť je lepšie než tisíckrát počuť, sme všetkým ponúkli aj možnosť našu skvelú kávu ochutnať.

Na každý deň sme si pripravili sadu káv, ktorú sme namixovali tak, aby sme mohli predstaviť prierez chutí našich káv. Na mlynčeku boli vždy tri rôzne druhy, jedna africká, jedna juho/stredo americká a samozrejme naša novinka z INDIE. Okrem toho sme všetky priviezli aj balené.

Sú to vaše reakcie a recenzie, čo nás poháňa vpred. Kávu pražíme pre vás, preto bolo pre nás veľmi dôležité vidieť vaše reakcie, počuť vaše názory a hodnotenia.

Tešíme sa, že sme aj my mali príležitosť vykúzliť na vašich tvárach reakcie z objavov nových úžasných chutí výberovej kávy. Svet kávy nie je iba čierny a horký. Je to zázrak..

Na festivale sa zúčastnilo niečo viac ako 2500 návštevníkov, takže pravidlo "100 ľudí, 100 chutí" v tomto prípade znamenalo "2500 ľudí, 2500 chutí". Veríme, že si všetci našli tú správnu chuť pre seba alebo objavili nové a nepoznané.. 

Radi by sme poďakovali všetkým návštevníkom festivalu, veľmi sme sa na vás tešili a nesklamali ste nás. Ďakujeme organizátorom za skvelú prácu a podporu počas príprav aj celého priebehu samotného festivalu. Z našej strany bolo všetko super a veľmi obohacujúce. 

ČO NA TO HOVORÍTE VY?